Édesem

  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon

Hungary

edesem.com
Cake shop

Édesem Reviews | Rating 4,7 out of 5 stars (8 reviews)

Édesem is located in Hungary on Budapest, Kis Rókus u.. Édesem is rated 4.7 out of 5 in the category cake shop in Hungary.

Address

Budapest, Kis Rókus u.

Price range

$$

Phone

+36309870589

Best known for
Fresh Sushi
Biggest weakness
Inconsistent service
Most praised
Value for Money
Recommended for
Families, Sushi lovers
Write review Claim Profile

J

janos horvath

Lovely tiny pastry shop with locally made sweets. Pity it does not have more than 5 places to sit, but take away is a great option. Nice coffee too.

V

Viola Nagygyörgy

One of the most delicius cake I have ever had. It's a small and cozy place with just one table and a bench but you can take away and it worth it since the cakes are out of this world. The owner is very nice and friendly. The cakes are always changing but always very very good. Everything is home made you can't find anything preproduced. Even the whipped cream is fully home made from milk! The location is close to a park so you can even take your cake and coffee there.

P

Péter Lupis

Great desserts of often special design

J

Jenő Pál

One of the best pastry shops in Budapest.

B

Bence Pósa

Tenyleg jok a termekeik, azonban felhaboritonak tartom, hogy nem veszik a faradtsagot a nyitvartartas aktualizalasra a feluleteiken. A google-ben nyitva es helyi atvetel lehetseges volt feltuntetve, ezert tobb mint egy orat utaztam oda-vissza hogy naluk vasarolhassak, erre egy flegma kezmozdulattal lettem elkuldve, hogy nincsenek nyitva, holott erre az oldalukon sem utalt semmi. Mindenkinek azt tanacsolom, hogy ketszer is gondolja meg, hogy eredemes ennek fenyeben felkeresni oket, vagy inkabb egy kozelebbi megbizhato cukraszdat valasztana.

E

Eszter Barna

Fantasztikus sütemények, végtelenül kedves Szonja

M

Márton Óváry

Nem szeretem màr a kèzműves kifejezèst,mert minden màsodik igènytelen büfè vallja annak magàt...de ez a hely lehetne az,de inkàbb azt mondom igènyes,izlèses,finom,hàzias,ötletes,visszamegyek:).

P

Petra Varga

Nagyon szeretem a tortàkat és sütiket, amik innen származnak, de a nyitvatartást nagyon jó lenne, ha aktualizálnátok. Idejöttem és a Google szerint nyitva kéne lennie, de nincs. :-(

Popular Topics Mentioned

Open hours