Szeged, Hungary
Szeged, Bertalan híd
N/A
Remek környezet fotózásra!
like
Jó, hogy a Belvárosi híd képét rakja be a rendszer a kérdéshez...
Nagyon jó és szép, csak kicsit sáros
Léghajók Szeged felett (2020.)
Szeged Bertalan Híd az 1975 után épült,1978 - ban készült el.Ezt megelőzően az Újszegedi oldalon állt a Bertalan szobor,ezt eltávolították a híd építése miatt.Építész emlékére alkották a szobrot,majd az azt követő híd nevét is róla nevezték el.Szobor azért emlékezetes mert a Rózsa F szakközépiskolába jártam és minden testnevelési óra azzal kezdődött,hogy a szoborig és vissza futással kezdődött.Amikor a hídat építeni kezdték a futás iránya is megváltozott.Azokban az években nagyon nőtt a közlekedési forgalom,átmenő forgalom Szegeden is.A 43- as Főúton rentgeteg kamion,nehézgépkocsi közlekedett és a személygépkocsik száma is rohamosan növekedett,tehát nagy szükség lett még egy Tisza Hídra.Az M43- as megépítésével a kamionokat kitiltották a városból.A személygépkocsik száma és az idegenforgalom folyamatosan növekszik ezért elkelne még egy híd Szegeden.Kerékpárral és gyalog is lehet közlekedni.Távolsági buszok,helyközi járatok csak a Bertalan hídon közlekednek.
Nagyon imbojog
Jó
Szélcsendes
Deli
The best companies in the category 'Deli'