Budapest, Hungary
Budapest, Izabella u. 91
N/A
+36 203340772
#PerfectForBeginners #BeBraveAndTry #EasyAndFun I heard about this place from my friend so I decided to go. I like to paint but I cannot paint anything nice alone. First we painted a colorful sunset picture with a ship: We were around 10 people together. The instructor stood in the middle. I liked the color of the painting. We got paints on a plastic plate, brush, water, canvas, an easel and apron. And ca. 3 hours :) We followed the instructions and the picture started to look good. And better and better and finally it looked like a professional painting. Even I didn’t believe that I made it, thank you for the experience! There is a toilet also and free tea, water and coffee. You can buy a coupon at the end of the workshop which gives you a discount on the next event, very good idea. 2nd event was with the Buddha: I loved the colors and I love Buddha so I decided to go for that. It was a bit more challenging than the sunset becausewe had to concentrate also on the Buddha face details. Still it was enjoyable and i love the outcome Again ️ I have my coupon for the next time PLEASE if you liked my comment press on the like button. it counts a lot for me ️
like
Very nice place to create your own first Painting also without experience A legjobb hely ahol tudsz rajzolni az első képed tudás nélkül is
Jó kis közös program :) A festők profik és segítőkészek, a helynek nagyon jó az atmoszférája! Igazán jó kikapcsolódás :)
3 órára azt is elfelejted, hogy milyen egy! percre kikapcsolva lenni. Tömény koncentráció, igyekezet, figyelem, lépéstartás, fegyelmezettség,...hogy a legjobbat hozd ki magadból. És boldogan viszed haza a \művet\, mert megdolgoztál az eredményért.
Nagyon-nagyon köszönjük, csodálatos élmény, nagyon jól éreztük magunkat! Hangulatos, kedves és valóban élmény a szolgáltatás. Segítségetekkel valóban csodálatos festményeket lehet készíteni, azoknak is, akik sosem tanultak festeni! Még találkozunk! Miklósi Adrienn & Zsanett
Nagyon szép képpel távozik az ember,mégha nem is tud festeni. Mindenkinek csak ajánlani tudom.naGyon jo élmény.
Ha szórakozni akarsz oké, mert az instruktorok iszonyatosan türelmesek és kedvesek. Viszont ha valódi tudást szeretnél elsajátítani kerüld el a helyet messziről, mert ez nem valódi festés...
Valami hihetetlen, hogy mennyire ki tud kapcsolni a festés. Elsőre nem gondoltam volna, hogy ennyire jó élmény lesz, teljesen felülmúlta a várakozásaim. Csaj ajánlani tudom!
Deli
The best companies in the category 'Deli'