Bombolini

  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon

Hungary

facebook.com
Donut shop

Bombolini Reviews | Rating 4,2 out of 5 stars (7 reviews)

Bombolini is located in Hungary on Budapest, Pozsonyi út 49. Bombolini is rated 4.2 out of 5 in the category donut shop in Hungary.

Address

Budapest, Pozsonyi út 49

Best known for
Fresh Sushi
Biggest weakness
Inconsistent service
Most praised
Value for Money
Recommended for
Families, Sushi lovers
Write review Claim Profile

I

Ildikó Bódi

Great, tasty, heavenly donuts. Don't go too far after you bought one, because you will need to return for another round immediately. Friendly and nice service.

F

Feher Peter

Visited the place , small place with big variety of handmade donuts . Quality wise , I was not blown away , proper donuts nothing fancy, I did not experience that extra thing . I tasted all varieties , the one with chestnut cream was lovely , however , one doesnt throw fresh herbs on jams I do not want throw anybody under the bus) Size is decent , but you need two donuts per person for a snack and please note that you need to find a spot in a park you are at the mercy of the weather , the shop is small. You can pay buy card. Pro tip: takeaway box/200huf/ is expensive compared to the price of the donut/ 650 huf/ , one box fits two donuts . Better come prepared with your own box / green thing also Effort/execution : 10/8

K

Kocsis Klára

Először voltam itt 2020. január 28-án, nem utoljára!A kiszolgálás udvarias, a kérdéseimre kedvesen válaszolt a hölgy.

P

Peter Balogh

Gumis ragos rosszizu, kello kelesztes nelkuli teljesen tularazott. A fank receptje nagyon egyszerua lenyeg hogy szalagos es habkonnyu legyen a tesztaja. Ennek koze nincs ahhoz...

T

Tamás Szabó

Semmi extra volt a fánk, máshol szívesebben ennék, főleg hogy a kiszolgálás sem volt szívélyes. Az eladó egy egyszerű kérdésre nem tudott válaszolni emberséges módon es neki állt feljebb ( a kérdés pedig: milyen ízű ez a fánk?) Nem szivesen jövök ide többet!

D

David Dalton

Nekem Márkus László egyik bohózata jutott a fejembe amikor megláttam az árát a fánknak. Kívánok sok sikert az üzlethez és jó szerencsét, nyilván van olyan marha aki 1db sima fánkért kifizet 690 Forintot. Nos a környék bővelkedik belőlük az öt csillagot ezért kapják amiért ilyen jó üzleti érzékük van.

J

Judit Emma Tóth

Ezért a fánkért érdemes volt ide eljönni. Isteni, pont amire vágytam! Tényleg kicsi a hely de a fánknak semmi baja nem lesz ha hazaviszed és otthon tömöd magadba :) A környékhez viszonyítva az árak nem magasak, egy külső kerületben nyilván nem kerül ennyibe egy fánk, de ez újlipótváros közepe. A boltihoz képest az állaga tényleg sokkal jobb, házi jellegű, semmi mű íz. Imádom

Popular Topics Mentioned

Open hours